Csőszerelés felsőfokon

Alacsony hőmérsékletű fűtés-hűtés teljes kivitelezése rendszergaranciával, hőszivattyús,napkollektoros rendszerek kiépítése.

A HŐSZIVATTYÚ FELHASZNÁLÁSI TERÜLETEI

TISZTA ENERGIA, TISZTA KÖRNYEZET, TISZTA HASZON

Az energia árak - kiemelten a gázár - folyamatosan növekszik. Az EU csatlakozás után várható a fokozatos kiegyenlítődése az EU 110-180 Ft/m3 gázárhoz. A geotermikus hőszivattyúk alkalmazásának gazdaságosságát ezek a tények növelik. A hőszivattyúk hazai terjedése ezért folyamatosan növekszik. Magyarország geotermikus adottságai a nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedően jók, mely szintén növeli az alkalmazás gazdaságosságát.

 
 

hőszivattyú működési leve



Mi az a hőszivattyú

A hőszivattyú a környezet energiájának hasznosítására szolgáló berendezés, mellyel lehetséges fűteni, hűteni, melegvizet előállítani. A berendezés a működtetésére felhasznált energiát nem közvetlenül hővé alakítja, hanem a külső energia segítségével a hőt az alacsonyabb hőfokszintről egy magasabb hőfokszintre emeli, legtöbbször a föld, a levegő és a víz által eltárolt napenergiát hasznosítva. (Mert külső energia felhasználása nélkül , "magától" a hő csak melegebb helyről tud a hidegebb hely felé áramlani.)



Mi a hőszivattyú?

A hőszivattyú a környezet energiájának hasznosítására szolgáló berendezés, mellyel lehetséges fűteni, hűteni, melegvizet előállítani. A berendezés a működtetésére felhasznált energiát nem közvetlenül hővé alakítja, hanem a külső energia segítségével a hőt az alacsonyabb hőfokszintről egy magasabb hőfokszintre emeli, legtöbbször a föld, a levegő és a víz által eltárolt napenergiát hasznosítva. (Mert külső energia felhasználása nélkül , "magától" a hő csak melegebb helyről tud a hidegebb hely felé áramlani.)

A hűtőgép is hasonlóan működik: a szekrény belsejéből szállítja el a hőt, tehát hűti, majd ezt a hőmennyiséget a hátulján levő csőkígyón adja le.

A geotermikus hőszivattyú például a "föld" (talaj, talajvíz) és a ház belső terei között szállít hőt. A talaj mélyebb rétegeinek hőmérséklete télen-nyáron állandó, télen melegebb, nyáron hidegebb, mint a levegő hőmérséklete. A szállítási irányon változtatva télen a talajtól hőt elvonva fűthetünk, nyáron a talajt melegítve hűthetjük a házat. (illetve melegvizet állíthatunk elő télen-nyáron)

A hő szállításához folyamatosan elektromos energiát kell a rendszerbe táplálni. A rendszer hatékonyságát az ún. munkaszámmal (COP=Coefficient of performance) jellemezhetjük, ami azt mutatja meg, hogy a hőszivattyú által leadott hasznos hőteljesítmény hányszorosa a működtetéshez felhasznált hajtási teljesítménynek.

Ez azonban az év folyamán változhat a hőforrás hőmérsékletének változásával, ezért az egy évre vonatkozó energiaszám (JAZ - Jahresarbeitzahl: éves munkaszám) pontosabb képet ad a hőszivattyú teljesítményéről.

Ez elsősorban attól függ, hogy mekkora hőmérsékletkülönbséget kell áthidalni (a hőforrás és a fűtési előremenő hőmérséklet különbsége), általában három és öt közötti érték, tehát egy-egység villamos energiával három-öt egység hőenergiát állíthatunk elő. (szemben az elektromos fűtéssel, ahol egy egység villamos energiával egy-egység hőenergiát kapunk.)

 
A felszín alatti hőmérséklet változása a mélység függvényében.


Forrás:http://www.foek.hu





A Hőszivattyú

Hogyan is működik ez a még nálunk is futurisztikusnak számító készülék, a hőszivattyú ?


Geotermikus energia " az olcsó zöldhő " olcsó fűtés


Azt mindenki tudja, ha valahol nagy vákumot hozunk létre,ott hideg, ahol nagy nyomást, ott meleg lesz.


Gondoljanak a szódásüveg patronjára, szinte odafagy a kezünk, amikor azt becsavarjuk a palackba és a biciklipumpára, aminek a tövét csak rövid ideig tudjuk fogni, olyan meleg lesz pumpálás közben.


 A recept tehát egyszerű:


  • Végy egy jó minőségű kompresszort. Indítsd el.
  • A vákum oldalon nagyon hideg, akár -70° C, a nyomás oldalán + 70° C is lehet.
  • Maga a kompresszor egyensúlyban van.
  • Ha a -70° C -os oldalra egy hőcserélőt építünk be, és azon átpumpálunk -20° C-os levegőt. Nyilvánvaló, hogy az energiát ad át a nála sokkal hidegebb hőcserélőnek. Ezt az átadott energiát lopja el a kompresszor, amit azután könnyedén átpumpál a meleg oldalra.
  • A meleg oldali hőcserélőről ugyanakkor fűtöm az épületet, készítem a melegvizet.
  • Attól függően, hogy a hőszivattyú a környezet mely részéből vonja el az energiát, háromféle típust különböztetünk meg. 
    A vizes hőszivattyú (WW-wasser-wasser, víz-víz) talajvízből, rétegvízből, tóból vagy patakvízből, nyerheti az energiát. 
    A földes hőszivattyú (SW=sole-wasser, föld-víz) a talajba behelyezett horizontális vagy vertikális zárt csőrendszerben keringő fagyálló segítségével nyeri ki az energiát a földből. 
    A levegős hőszivattyú (LW=luft-wasser, levegő-víz) a kültéri levegőt visszahűtve készíti a fűtésre és használati melegvíz (HMV) felhasználására is alkalmas melegvizet. Az Alpha-InnoTec gyártmányú levegős hőszivattyúk (másnéven levegőkazánok) -20° C-os külső hőmérsékletig üzemképesek.
A hőszivattyúk működésére jellemző szám a jósági tényező (COP). Ez a dimenzió nélküli viszonyszám azt mutatja meg, hogy 1 egység befektetett villamos energiából hány egység hőenergiát képes a készülék előállítani. Az Alpha-InnoTec gyár hőszivattyúi a világon egyedülálló COP értéket értek el. Vizes hőszivattyúknál már 6-nál, levegősnél 4,1-nél tartanak.
A háztartások energiafelhasználásánál látható, hogy az energia legnagyobb részét a fűtés emészti fel. A háztartások túlnyomó többsége jelenleg erre a gázt használja fel. Köztudott ugyanakkor, hogy a Föld nyersolaj, valamint szénhidrogén készlete rohamosan csökken. Az egyre szűkülő nyersanyagkészlettel szemben energiatakarékos és alternatív energiát felhasználó épületek tervezésével léphetünk fel. A hazánkban is egyre inkább terjedő környezet- és energiatudatosság szülte meg a Geoszolár ház fogalmát, mely az előbbi kritériumoknak messzemenően megfelel. Ezen rendszerek nyugat-európai elterjedését mutatja a németországi eladási trend.






Weblap látogatottság számláló:

Mai: 15
Tegnapi: 15
Heti: 15
Havi: 78
Össz.: 35 122

Látogatottság növelés
Oldal: Geotermikus Hőszivattyúk
Csőszerelés felsőfokon - © 2008 - 2024 - jpluszjcsoszolg.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »